05 janvāris, 2025

Propagandas baiļu inde

Gadsimtiem ilgi elites aprindās izplatītais princips “Ordo ab Chao” jeb “kārtība no haosa” ir kalpojis par vadmotīvu varas konsolidācijai. Šis princips nozīmē: radot haosu un neskaidrību, elites spēj vieglāk uzspiest savu jauno kārtību. Cilvēki, būdami baiļu un apjukuma stāvoklī, pieņem to kā vienīgo iespējamo risinājumu.

Mūsdienās šī stratēģija darbojas caur plašsaziņas līdzekļu manipulācijām, izplatot nemitīgas bailes un satraukumu, kas cilvēkus padara arvien vieglāk vadāmus.


Baiļu enerģija – spēcīgs ierocis kontrolei


Plašsaziņas līdzekļi darbojas kā instrumenti, kas nepārtraukti stimulē cilvēku emocijas. Pēdējo gadu notikumi – kari, plāndēmija, ekonomiskās krīzes – tiek atspoguļoti ar sensacionālisma devu, lai radītu nemitīgu trauksmes sajūtu. Cilvēks baiļu stāvoklī kļūst vieglāk manipulējams, jo šajā brīdī kritiskā domāšana izslēdzas un pieaug uzticība autoritātēm.

Elites stratēģija ir vienkārša:

1. Radīt haosu – reālu vai iluzoru.
2. Piedāvāt risinājumu – šķietamu kārtību, ko sabiedrība pieņem, jo baiļu stāvoklī cilvēki paši nespēj rast alternatīvas.

Baiļu frekvence – inde apziņai

Bailes ne tikai samazina cilvēka spēju domāt skaidri, bet arī pazemina viņa enerģijas vibrāciju līmeni, padarot viņu pakļāvīgāku ārējai kontrolei. Šādā stāvoklī indivīds ir nosliecies uz negatīvām domām un kļūst viegli manipulējams.
Lai saglabātu brīvību, ir būtiski uzturēt augstu vibrāciju – prāta un sirds stāvokli, kur dominē mīlestība, miers un skaidrība. Tikai tā iespējams saglabāt imunitāti pret propagandu un manipulācijām.

Plašsaziņas līdzekļi – haosa radītāji

Lai gan informācijas plūsma šodien ir milzīga, tā bieži vien ir vienpusīga un manipulēta. Plašsaziņas līdzekļi strādā nevis sabiedrības interesēs, bet gan to labā, kas vēlas uzspiest savu jauno kārtību. Ziņas ir pilnas ar trauksmi un negatīvu informāciju, jo cilvēks ir bioloģiski noskaņots reaģēt uz draudiem – tas ļauj kontrolēt sabiedrības uzmanību un noskaņojumu.

Kā radīt savu kārtību no haosa?

Šajā laikā ir svarīgi neļaut sevi ievilkt baiļu un apjukuma stāvoklī. Saglabājiet mieru un skaidru prātu. Neļaujiet, lai haoss pārņem jūsu domas – radiet savu iekšējo kārtību, ko neviens ārēji uzspiest nevar. Pat vislielākā vētra reiz pāriet.

Izslēdziet TV. Izmetiet to

Tomēr ir iespējams atbrīvot prātu no šī smaguma. Ja mēs apzināti samazinām negatīvo ziņu patēriņu un pievēršam uzmanību pozitīvām un iedvesmojošām ziņām, mēs ļaujam prātam kļūt tīrākam un mierīgākam. Prāts, kuru neapgrūtina nemitīga negatīva informācija, ir spējīgs koncentrēties uz svarīgām lietām, veidot radošus risinājumus un dzīvot harmonijā ar sevi.

Izvēlieties, ko lasāt un skatāties, apzinoties, ka, samazinot negatīvo ziņu daudzumu, jūs ne tikai pasargājat savu prātu, bet arī uzlaboat savu emocionālo labsajūtu. Tīrs prāts ir atslēga uz iekšējo mieru, un tas var palīdzēt jums vieglāk orientēties dzīves izaicinājumos.

Nelieciet savā prātā vietu propagandai un bailēm. Nelasiet režīma medijus! Turiet prātu un sirdi mierā, būsiet brīvi no manipulācijām un bailēm.

3 komentāri:

Andra Gustavsone teica...

Ieteikums nav slikts. Bet ir viens bet. To baiļu varai un zināmai masu psihozei pārsvarā pakļauti tie, kuriem ar to darbspējīgo smadzeņu daudzumu ir kā ir. Līdz ar to informācijas izvērtēšana pazūd tulkojumā. Šajā ziņā zināmā mērā vinnētāji ir tie, kuru jaunība, brieduma gadu sākums iekrita padomju gados. Un viņi kaut kā jau bija iemācījušies saprast un izvērtēt oficiālās informācijas un realitātes dažādību, maz iespaidoties no tā, ko visi iespējamie informācijas līdzekļi mēģināja uzspiest. Tā paaudze kaut kur ir imūna pret informācijas manipulatīvo raksturu. Vismaz mana loka cilvēkiem tā ir.
Un, kas attiecas uz informāciju medijos par kaut ko, nav jau slikti uzzināt kaut ko, kas notiek. Tik jāiemācās informāciju dažādos medijos, informācijas blokos papildus iegūt un izvērtēt sevī atrodot "vidējo aritmētisko", bieži "ieslēdzot" nogaidīšanas "pogu". Lai sapratu, ko un kā būtu jādara vai ne jādara.

Passion Brains teica...

"nav jau slikti uzzināt kaut ko, kas notiek" - tas ir kā ar kaut ko uzēst, vai tiešām vajag "uzēst" kādas drazas, kas bendē veselību un ķermeni. Tas pats ir identiski ar informāciju, kuru "uzēd" smadzenes. Nevajag ēst drazas - ne miesīgo, ne garīgo mēslu pārtiku.

Andra Gustavsone teica...

Arī viedoklis. Nestrīdos. Bet ir situācijas, kurās tās pirmreizējās informācijas saturs ir tāds, ka tomēr jāpaskata kas vairāk par vienu informācijas avotu lai varētu izkristalizēt savu nostāju. No viena "šļupsta" "krist panikā" ir maigi sakot pastulbi. Kaut tādos gadījumos kā relatīvi nesen bijušais gadījums ar dēmiju. Tās sakarībā bija nu tik daudz diametrāli pretēju (un reizēm pat bez adekvātām atsaucēm saviem viedokļiem) viedokļu un visādu brēcienu, ka tieši tas diametrāli pretējais vismaz mani atturēja no panikas un tas, ko sauc par kritisko domāšanu, palika vietā un neļāva ļauties vispārējai masu psihozei.