30 augusts, 2016

Ja iekodusi ērceIzrādās, ka inficētās ērces ir aktīvākas par tām ,kuras nepārnēsā infekciju ierosinātājus. Visizpaltītākās infekcijas slimības ir Laimas slimība un ērču encefalīts. Pret pēdējo mūsdienās ir vakcīnas, pret pirmo tādas vēl nav radītas. Jāatceras, ka ērces mājās var atnest ne tikai pats, bet arī ar mājdzīvniekiem, ziediem, zariem un lapām.

Kas jādara, ja iekodusi ērce

Pirmā atbilde - jācenšas ērci pēc iespējas ātrāk noņemt. Labāk to uzticēt mediķim, bet, ja nav iespējams pie mediķa nokļūt, tad jādara pašu spēkiem.

Vispirms ērce jāiemidzina ar spirtu vai degvīnu

Uz ērces jāuzliek degvinā vai spirtā saslapinātu vates pikuci un jāpatur vairākas minūtes, lai ērce noreibst un atslābst. Pēc neilga laika var jau manīt, ka ērce ir kļuvusi neaktīva un vaļīga.

Nedrīkst ērcei likt virsū sviestu vai pilināt virsū eļļu

Daudzi joprojām nezin, ka vecmāmiņas metodi nedrīkst izmantot un ērci pirms izvilkšanas nedrīkst nosmacēt ar eļļu vai sviestu, jo tad ērce var atvemt visu vēdera saturu, un būs lielāka iespēja ātrāk iegūt infekciju.

Ērces izvilkšana

Jebkurā aptiekā iespējams nopirkt ērču noņemšanas speciālās pincetes. Tās ir divu veidu. Viena ir ar galā iegrieztu it kā trijstūrīti, kuru pabāž zem ērces un ērti izņem to. Tomēr, ja ērce ir pavisam maza, tad to izdarīt ar šāda veida pinceti ir ļoti grūti. Otra nopērkamā ērču noņemšanas pincete var ērti satvert no augšas un, griežot uz riņķi, izskrūvēt ērci no ādas. 

Ja pincetes nav pie rokas un aptieka nav tuvumā, tad jāizlīdzas ar sen zināmo metodi - apmest ērcei cilpu ar stingru diegu, vilkt galus kopā ap ērci un pretēji pulksteņa rādītāja kustības virzienam mēģināt lēnām izvilkt ērci. 

Kad ērce izvilkta

Jāpaskatās, vai ērces snuķis tai ir klāt vai palicis ādā. Ja tā noticis, tad gan obligāti jādodas pie mediķa, lai palīdz izvilkt.

Jānomazgā rokas

Vislabāk šo ērces noņemšanas procedūru veikt ar medicīniskajiem cimdiem, lai ērces izdalījumi netīšām neiekļūst kādā ādas mikrotraumā. Caur veselu ādu gan infekciju ierosinātāji nevar iekļūt.

Jādzer daudz šķidrums

Ieteicams daudz dzert sķidrumu un kādu laiku palietot C vvitamīnu, lai stiprinātu imunitāti.

Pēc ērces koduma

Sekojiet līdzi savai pašsajūtai. Vai pēc 7-14 dienām neparādās temperatūra un gripai līdzīgi simptomi vai sarkans plamkums ērces koduma vietā vismaz 5 cm diametrā, var būt pat vairāki plankumi pa visu ķermeni. nekavējoties dodaties pie ārsta, jo, iespējams ka tas ir kaut kas nopietns pēc ērces koduma.


Nav komentāru: